Najnowocześniejszy ośrodek treningowy w Europie. Leicester przecina wstęgę

Leicester City przebił wszystkich, cała Anglia spogląda na „Lisy” i nie chodzi wcale o wyniki albo tabelę Premier League. Mistrz Anglii z 2016 roku właśnie przeprowadził się do nowego ośrodka treningowego. Trzeba te cuda zobaczyć, żeby przekonać się jak kluby przyszłości stawiają kroki naprzód.

Pierwszy raz piłkarze trenowali w nowym miejscu 24 grudnia. To już na stałe będzie ich dom, największa inwestycja w historii klubu, która na 180 akrach mieści 21 boisk, w tym 14 pełnowymiarowych. Stary obiekt Belvoir Drive zostanie przekazany drużynie kobiet. W nowym Leicester ma m.in. pole golfowe, centrum naukowe i boisko meczowe z 499 krzesełkami.

– Klub poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich 10 lat – mówi Aiyawatt Srivaddhanaprabha, właściciel Leicester, który przejął klub w 2010 roku. – Jest to inwestycja w dzisiejszych i przyszłych graczy. Stawiamy im jeden z najlepszych obiektów na świecie. Wchodzimy na nowy poziom – dodaje.

Leicester City po raz pierwszy ujawnił plany nowego ośrodka na początku 2018 roku, dwa lata po zdobyciu mistrzostwa Anglii, jednego z najbardziej pasjonujących momentów w historii zawodowego sportu. Projekt miał być częścią spuścizny po najbardziej udanym okresie w historii klubu, zapewniając „Lisom” możliwość realizacji marzenia ich nieżyjącego właściciela, Khuna Vichaia Srivaddhanaprabha. Tajlandczyk zginął tragicznie w wypadku helikoptera. Dzisiaj w Leicester kontynuowana jest wizja, którą nakreślił.

Prace w Seagrave rozpoczęły się wiosną 2019 roku, przekształcając teren dawnego pola golfowego Park Hill w jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie. Budynek, będący głównym ośrodkiem siedziby Seagrave, został nazwany na cześć zmarłego prezesa i patriarchy klubu. Ośrodek szkoleniowy o elitarnym standardzie był centralnym elementem wizji Klubu Khun Vichai, która jest teraz realizowana pod kierunkiem jego syna, Aiyawatta Srivaddhanaprabhy. W budynku znajdują się wszystkie udogodnienia, biura, kwatery prywatne, restauracja i gabinety odnowy. Jego balkony wychodzą na boiska treningowe pierwszego zespołu.